Deákvári főúti székhelyóvoda

Bemutatkozás

A Váci Deákvári Óvoda, Deákvári Főúti Székhely Tagóvoda a Deákvári főút 34. sz. alatt található, a Bölcsődével egy épületet alkotva, külön kertrésszel és 2 irányból bejárattal, lakótelepi háztömbökkel, családi házakkal körülvett területen.

Eredetileg bölcsödének épült 1981-ben, majd az épület egyik felét 1994-ben óvodává alakították át. Az épületben 3 csoportszoba van, hozzátartozó mosdóhelyiségekkel, öltözőkkel, tornaszobával. ahol 66 fő gyermeknek teremti meg a lehetőséget az értelmi -, és mozgásfejlődéshez.

Az óvodánk székhelyóvoda, melyben az intézményvezető is itt látja el a feladatkörét. Óvodánkban 6 szakképzett óvodapedagógus gondoskodik a gyermekek neveléséről, valamint 1 pedagógiai asszisztens és 3 dajka segíti munkájukat.

Nevelő-és fejlesztő munkánkat az Óvodai nevelés országos alapprogramja alapján, az óvoda helyi pedagógiai programja szerint végezzük. Óvodánk az alapfunkciókon túl, több más tevékenységgel is színesíti, gazdagítja a mindennapi nevelő munkát, ilyen a hagyományápolás, a természetes anyagok használata. Célunknak tekintjük a néphagyományokon alapuló népszokások értékeinek megőrzését, feladatunk a természetes anyagok használata, megszerettetése. Az óvoda felnőtt közössége munkahelyi életmódjával és munkájával pozitív mintát nyújt a környezettudatos magatartásra, az ökológiai szemléletformálásra, az egészséges életmód megalapozására, a közösségi életvitelre.

A természet megszerettetésének, a természet védelmének, a hozzá fűződő pozitív életérzés kialakításának elsődleges helyszíne a természet. Óvodai életünk szerves része: az élményszerző séta, a kirándulás. Természetjárásunk elsődleges célja: rácsodálkozás a természetre, a vidék természeti környezetére, a táj esztétikai, földrajzi, biológiai értékeire a 3-7 évesek határtalan kíváncsiságának kielégítésén, s a felfedezések apró örömein keresztül.

Számtalan lehetőség áll rendelkezésünkre környezetünkben a természet megfigyelésére, a gyűjtőmunkára minden évszakban. Óvodásaink természeti környezetben, élményszerű, felfedező jellegű játékos programokon, komplex cselekvéseken keresztül találkozhatnak a természettel, a természetvédelem fontosságával.

A természet rendje, évszakok, hónapok, az időjárás változás adja tevékenységünk keretét. Megismerkedhetnek a gyerekek csuhéból, csutkából készített játékszerekkel, próbálkozhatnak ezek elkészítésével is. Megismerkedhetnek a fonás technikájával. Együtt sütjük a mézeskalácsot, tesszük el a savanyúságot. Óvodánkban előnyben részesítjük a természetes anyagokból készült dekorációt. Ezt a csoportszobák berendezése is tükrözi.

A gyermekek gyakran barkácsolhatnak, az így elkészített tárgyakat felhasználhatják játékukban is. Fontosnak tartjuk, hogy a természetes anyagok mindig rendelkezésünkre álljanak, hogy bármikor hozzáférhessenek. Az így elkészített eszközöket, illetve összegyűjtött terményeket a gyerekek minden tevékenységükben felhasználhatják.

Kiemelten szem előtt tartjuk a néphagyományok ápolását (újévi köszöntések, farsangi alakoskodás, húsvéti locsolkodás, adventre való készülés,). Fontosnak tartjuk a múlt megismerését, de csak annyit merítünk a népszokásokból, amennyi „kis világukba” belefér. Hűek maradunk Forrai Katalin „Ének az óvodában” c. munkájához.

Figyelembe vesszük a gyerekek élményeit, tapasztalatait, amit a közvetlen környezetükből szereznek. A szülőkkel együtt játszunk, alkotunk munkadélutánok alkalmával. Megtanulnak természetes anyagokból különböző játékszereket készíteni, szívesen tevékenykednek a mézeskalács, gyümölcssaláta, savanyúság elkészítésében, valamint megismerkednek a népszokásokkal. Nagy hangsúlyt fektetünk a természet ünnepeiről való megemlékezésre – Állatok világnapja, Föld napja, a Madarak és fák napja, Víz világnapja. A gyerekekről egy évben kétszer egyéni fejlődésmérő rendszer alapján egyéni tájékoztatást adunk a szülőknek fogadóóra keretében.

Csoportjaink

Képek az óvodáról

Híreink

Gyadai kalandtúra – Deákvári főúti ovi

Idèn ùjra megrendezèsre került a nagycsoportos gyerekekkel ès szüleikkel közös kiràndulàs a katalinpusztai Gyadai Tanösvènyen. A megnyitò utàn a csapatok tùravezető irànyìtàsàval indultak a jàtèkok helyszìnère. 6 helyszìnen màs-màs èrdekes jàtèkkal talàlkozhattak a...

Fontos dátumok, események

Tagóvoda vezető: Bagyinszki Beáta

Cím: 2600 Vác, Deákvári főút 34.

E-mail cím: deakvari.ovoda.vac@gmail.com

Tel.: 06-27/ 307-741

Mobil: 06-30/870-2861

Óvodai nyitvatartás: 6.30-17.00

Fogadó órák: (előzetes egyeztetés alapján)

Intézményvezető: kedd 15.00-16.00

Intézményvezető helyettes: csütörtök 15.30-06.30

Tagóvoda vezető:

Bagyinszki Beáta

Cím:

2600 Vác, Deákvári Főút 34.

E-mail cím:

deakvari.ovoda.vac@gmail.com