Óvodai ügyelet biztosítása

2020.05.08.

Tisztelt Szülők!

1. A Váci Deákvári Óvoda kijelölt intézményei, kiscsoportos ügyelet formájában,
gyermekfelügyeletet biztosító feladat-ellátást végeznek, határozatlan ideig, a
járványveszély időszakában.

2. A szülők erre vonatkozó igényüket nyilatkozat formájában 2020. április 30.
napjától tehetik meg, a deakvari.ovoda.vac@gmail.com címre megküldött maillel. Az étkezés és az ügyeleti ellátás hiánytalan megszervezése érdekében az ügyelet igénylését előző hét csütörtök 16 óráig fogadja az intézmény. Az ellátás biztosításának kezdő napját, helyét az intézményvezető határozza meg.

3. Az intézmények óvodai csoportszobánként maximum 5 gyermek ellátását
biztosítják.

4. A gyermekek átvételének és átadásának módja:
   – a gyermeket a szülő az óvodaépület bejárati ajtójában adhatja át a dajkának, aki kézmosás után átöltözteti a gyermeket óvodai váltóruhájába (amelyet a szülő köteles biztosítani) és ezután kíséri be a csoportszobába, ahol az óvodapedagógus átveszi
   – a gyermek hazavitelekor a szülő a bejáratnál jelzi érkezését, ekkor a dajka a gyermeket átöltözteti és átadja a szülőnek

5. A szülő csak egészséges gyermeket hozhat be az óvodába, ha bármilyen megbetegedésre utaló tünetet tapasztal az óvodai dolgozó, a gyermeket nem veheti át. Ha napközben tapasztal betegségre utaló jeleket, akkor haladéktalanul értesítjük a szülőt, hogy gyermekét vigye haza az intézményből.

6. Az ügyeleti ellátás 6:30-16:30 között biztosított.

7. Az ügyeleti ellátást az igénylő gyermekek száma határozza meg. A szülő gyermeke következő hétre szóló óvodai ügyeletre való igénylését legkésőbb csütörtök 16 óráig jelezheti mail-ben. Ennek elmulasztása esetén a gyermeket az ügyelet nem fogadja.

8. Az ügyeleti ellátást igénybe nem vevő gyermek távolléte igazoltnak minősül.

9. A felügyeleti ellátásban részesülők jogosultak a napközbeni étkeztetést igénybe venni.

10. A rendkívüli szünet ideje alatt az óvodai feladatellátás a gyermekek felügyelete.

 

Kérem a Szülőket a fentiekben foglalt szabályok maradéktalan betartására. Mindannyian felelősséggel tartozunk családtagjaink, gyermekeink, szüleink, embertársaink iránt.

Tisztelettel
Terék Ágnes intézményvezető

Korábbi bejegyzések

Szüreti mulatság az oviban

Szüreti mulatság az oviban

Ma szüreti mulatságot tartottunk az òvodàban - Körjàtèkoztunk, - tàncoltunk, - mulattunk. Kiprèseltük a szőlőt ès megittuk a finom levèt. Vègül zsìroskenyeret ettünk lilahagymàval. Kicsi ès nagy egyarànt nagyon jòl èrezte magàt!

Az állatok világnapja – Deákvári főúti ovi

Az állatok világnapja – Deákvári főúti ovi

Október 4 – az Állatok Világnapja Az àllatok vilàgnapja alkalmàbòl interaktìv, jàtèkos dèlelőttöt tartottunk Anett nèni szervezèsèvel. A közèpső ès nagycsoportosok 5 jàtèkban ügyeskedtek: - Puzzle kirakàsban, - Megetethettèk az àllatokat a "Ki mit eszik?" jàtèkban, -...

Az állatok világnapja – Diófa utcai óvoda

Az állatok világnapja – Diófa utcai óvoda

Október 4 - az Állatok Világnapja Akinek van valamilyen állata, az tudja jól, hogy állatot tartani nagy felelősség, ezért törekednünk kell arra, hogy megismerjük állataink igényeit, életmódjukat, tulajdonságaikat. Gyermekeinket pedig mindezekkel nekünk kell...