Óvodai ügyelet biztosítása

2020.05.08.

Tisztelt Szülők!

1. A Váci Deákvári Óvoda kijelölt intézményei, kiscsoportos ügyelet formájában,
gyermekfelügyeletet biztosító feladat-ellátást végeznek, határozatlan ideig, a
járványveszély időszakában.

2. A szülők erre vonatkozó igényüket nyilatkozat formájában 2020. április 30.
napjától tehetik meg, a deakvari.ovoda.vac@gmail.com címre megküldött maillel. Az étkezés és az ügyeleti ellátás hiánytalan megszervezése érdekében az ügyelet igénylését előző hét csütörtök 16 óráig fogadja az intézmény. Az ellátás biztosításának kezdő napját, helyét az intézményvezető határozza meg.

3. Az intézmények óvodai csoportszobánként maximum 5 gyermek ellátását
biztosítják.

4. A gyermekek átvételének és átadásának módja:
   – a gyermeket a szülő az óvodaépület bejárati ajtójában adhatja át a dajkának, aki kézmosás után átöltözteti a gyermeket óvodai váltóruhájába (amelyet a szülő köteles biztosítani) és ezután kíséri be a csoportszobába, ahol az óvodapedagógus átveszi
   – a gyermek hazavitelekor a szülő a bejáratnál jelzi érkezését, ekkor a dajka a gyermeket átöltözteti és átadja a szülőnek

5. A szülő csak egészséges gyermeket hozhat be az óvodába, ha bármilyen megbetegedésre utaló tünetet tapasztal az óvodai dolgozó, a gyermeket nem veheti át. Ha napközben tapasztal betegségre utaló jeleket, akkor haladéktalanul értesítjük a szülőt, hogy gyermekét vigye haza az intézményből.

6. Az ügyeleti ellátás 6:30-16:30 között biztosított.

7. Az ügyeleti ellátást az igénylő gyermekek száma határozza meg. A szülő gyermeke következő hétre szóló óvodai ügyeletre való igénylését legkésőbb csütörtök 16 óráig jelezheti mail-ben. Ennek elmulasztása esetén a gyermeket az ügyelet nem fogadja.

8. Az ügyeleti ellátást igénybe nem vevő gyermek távolléte igazoltnak minősül.

9. A felügyeleti ellátásban részesülők jogosultak a napközbeni étkeztetést igénybe venni.

10. A rendkívüli szünet ideje alatt az óvodai feladatellátás a gyermekek felügyelete.

 

Kérem a Szülőket a fentiekben foglalt szabályok maradéktalan betartására. Mindannyian felelősséggel tartozunk családtagjaink, gyermekeink, szüleink, embertársaink iránt.

Tisztelettel
Terék Ágnes intézményvezető

Korábbi bejegyzések

Beiratkozás

Beiratkozás

Tisztelt Szülők! Tájékoztatjuk Önöket, hogy azon gyermekek számára, akik 2020. december-31-ig a 3. életévüket betöltik és online iratkoztak be,   Július 27. 13.00-18.00 Július 28. 8.00-18.00 Július 29. 7.00-13.00 biztosítunk lehetőséget a tényleges beiratkozásra....

Közlekedni tanultunk!

Közlekedni tanultunk!

A Rendőrség felajánlotta minden óvodának, hogy nagyon szívesen eljönnek, és egy játékos beszélgetés keretén belül felhívják a figyelmet a biztonságos közlekedés fontosságára. Egy rendőrbácsi jött hozzánk a Deákvári főúti székhelyóvodába. Egy rövid előadást tartott a...

Újra nyit az óvoda – Tájékoztató

Újra nyit az óvoda – Tájékoztató

TÁJÉKOZTATÓ Az óvodák igénybevételével kapcsolatos higiéniás szabályokról Az óvodák újranyitását követően, a gyermekek fogadása a járványhelyzetet megelőző módon történik. Magyarország Kormánya a veszélyhelyzet megszüntetését még nem rendelte el, erről...