Újra nyit az óvoda – Tájékoztató

2020.05.22.

TÁJÉKOZTATÓ

Az óvodák igénybevételével kapcsolatos higiéniás szabályokról

Az óvodák újranyitását követően, a gyermekek fogadása a járványhelyzetet megelőző módon történik. Magyarország Kormánya a veszélyhelyzet megszüntetését még nem rendelte el, erről kormányhatározat még nem jelent meg.

Mindannyiunk nagyon komoly felelőssége, a gyermekek és a felnőttek egészségének
megőrzése értelmében, hogy az alábbi szabályokat pontosan betartsuk:

– Csakis teljesen egészséges gyermek fogadható az intézménybe. Akinél bármilyen betegségre utaló tünet tapasztalható, mielőbb el kell vinni a közösségből.
– A szülők az épületben nem tartózkodhatnak, gyermeküket, a kijelölt bejáratnál az óvoda dolgozójának átadják. A felnőtteknek szájmaszk viselése kötelező!
– Bármilyen várakozást kérjük, mellőzzenek az óvoda területén!
– Váltóruhát a gyermekek polcán tároljuk, élelmiszer, játék, egyéb otthoni tárgy behozatala NEM lehetséges.
– Az óvoda ajtaját napközben zárva tartjuk. Kérjük az alábbi időpontok betartását:
 Reggeli érkezés 8:30 – ig.
 Ebéd után 13 óráig,
 Délután 15 órától lehet hazavinni a gyermekeket.
– Az étkezés hiánytalan biztosítása érdekében a gyermekek esetleges hiányzását előző nap 9 óráig az óvoda telefonszámán, vagy e-mail címén kérjük jelezni. Az ismételt óvodába érkezésnél hasonlóan járjanak el.

Mindannyiunk érdekében kérem, hogy alkalmazkodjanak az előírásokhoz!

A fentiek 2020.05.25-től lépnek érvénybe.

 

Váci Deákvári Óvoda

Korábbi bejegyzések

Takarítási világnap – Diófa utcai ovi

Takarítási világnap – Diófa utcai ovi

2020.09.23 Takarítási világnap a Diófa utcai óvodában A játékos feladatok előtt megbeszéltük: - miért fontos a szelektív hulladék gyűjtés, - miért nem szemetelünk, - hogyan tudjuk megóvni környezetünket. A gyerekeknek 5 állomásponton kellett helytállniuk, amit nagy...

Takarítási világnap – Újhegyi úti ovi

Takarítási világnap – Újhegyi úti ovi

Takarítási Világnap(Szeptember 23.) Az Újhegyi úti óvodában szeptember 23.-án tartottuk meg a Takarítás Világnapját. Mind az öt csoport részt vett a megtartásában. A csoportokba járó gyermekek hoztak otthonróleszközöket, amelyekkel ki lehetett takarítani a...

Gyadai kalandtúra – Diófa utcai ovi

Gyadai kalandtúra – Diófa utcai ovi

Vác város szervezésében 2020.09.19-én került sor az idei gyadai kirándulás, ahol a nagycsoportos gyermekek és szüleik vehettek részt, az óvoda óvónőivel karöltve. A kalandtúrát Bíró György és Inotai Gergely nyitotta meg. A túra során 6 állomásponton kellett...